Başlangıç > Bilim, Bilinmeyen > Maya Kıyameti Tartışmalarına NASA El Koydu…

Maya Kıyameti Tartışmalarına NASA El Koydu…

 

NASA’nın Jet Gücü Laboratuvarı (NASA/JPL), 21 Aralık 2012’de dünyanın sonunun geleceğini öne süren “Maya kıyameti” iddialarına yanıt vermek için bir video yayınladı.

Videoda, NASA/JPL bünyesindeki Dünyaya Yakın Cisimler Programı Dairesi’nin başkanı Don Yeomans, Maya kıyametiyle ilgili en yaygın iddialara tek tek yanıt veriyor.

Maya uygarlığının kullandığı takvimin Aralık 2012’de aniden sona ereceği ve bu tarihte dünyanın sonunun geleceği inancının hatalı olduğunu belirten Yeomans, “21 Aralık 2012 tarihinde takvim sona ermiyor. Bu tarihte sadece bir çevrim bitiyor ve yeni bir çevrim başlıyor. Tıpkı bizi takvimimizin 31 Aralık’ta bir çevrimi tamamlaması ve 1 Ocak’ta yeni bir takvimin başlaması gibi” diyor. Yeomans, bu tarihte uzak bir galaksiden kopup gelecek ve dünyaya çarpacak Nibiru isimli gezegenle ilgili söylenenlerin de yanlış olduğunu belirtiyor. Videoda, Yeomans, “Bu dev gezegenin dünyaya doğru geliyor olması lazım ama öyle bir şey olsa bunu çoktan görürdük. Bir şekilde görünmez olsa bile bu gezegenin diğer gezegenler üzerindeki çekim gücünü fark ederdik. Sürekli olarak gökyüzünü tarayan binlerce astronom böyle bir şey görmedi” diye konuşuyor. NASA’nın böyle bir durumu ört bas ettiği iddialarına da yanıt veren Yeomans, “Sürekli olan gökyüzünü inceleyen binlerce astronomun böyle bir şeyi yıllar boyunca kamuoyundan gizleyebileceğine inanabiliyor musunuz?” diyor.

GÜNEŞ FIRTINALARI OLAĞAN

Son dönemde sık sık yaşanan güneş fırtınalarının da konuyla bir ilgisi olmadığına, bunun güneşin 11 yıllık doğal döngüsünün bir parçası olduğuna dikkat çeken Yeomans, 21 Aralık 2012’de gezegenlerin bir sıraya dizileceği ve bunun deniz seviyelerini etkileyeceği iddialarına ise şu yanıtı veriyor:

“Birincisi 2012’nin aralığında herhangi bir dizilme durumu olmayacak. Olsa bile bunun dünya üzerinde bir etkisi olamaz. Güneş sisteminde Dünya’daki deniz seviyesi üzerinde etkili olabilecek iki gökcismi Güney ve Ay’dır. Diğer gezegenlerin dünya üzerindeki etkisi göz ardı edilecek kadar küçüktür” diyen Yeomans, iddia edildiği gibi dünyanın ekseninin kaymasının da mümkün olmadığını belirtiyor. Yeomans, “Farz edelim ki kaydı. Böyle bir durumun yaratacağı tek sorun, pusulalarımızı yeniden ayarlama zorunluluğumuz olur” diye konuşuyor.

(hürriyetplanet)

https://insanveevren.files.wordpress.com/2011/10/evren-ve-insan-gif24.gif?w=600

Reklamlar
Kategoriler:Bilim, Bilinmeyen
 1. 19 Mart 2012, 16:35

  ferahlatan haber geldi..

 2. ihsan
  10 Mayıs 2012, 14:15

  Nibiru’yu gördünüz hatta şuan 3 özel uydu ile takip ediyorsunuz ama saklamakta haklısınız.

  • Nati
   21 Ekim 2012, 17:39

   Hangi 3 özel uydu? Hayır hem bulduklarını kesin biçimde ifade ediyorsunuz hem de tam ”3 ADET” uyduyla takip ettikleri iddia ediyorsunuz. Bakın küçük ama çok küçük mantıklı bir destek varsa yazın. Yoksa ortalıkta böyle garip, mesnetsiz, uçuk, komplo teorisi bile olamayacak fikirlerinizi kendinize saklayın. Hayırdır be kardeşim? 1000 euroya galaksi gözlemi yapabileceğin teleskop var piyasada. Sen bana söyle şu koordinatlarda kesin var de (3 uyduyu bilen bunu da bilir) sana söz veriyorum tam 17.000 Euro bağış yapacağım! Bizzat seninle gidip gözlem aletleri alacağız. Bak 1000 euro galaksi gözlemi yapıyorsun. Ben 17.000 Euro veriyorum. İstediğin teleskobu alalım hatta yetiyorsa para yaptıralım. Şuan hazırda olan para bu. Yok daha çok lazımsa 50.000 Euroya kadar da bulurum. BOŞ KONUŞMAYIN HODRİ MEYDAN! Hadi destek de veriyorum. Yeter ki ZIRVALAMAYIN.

 3. ali
  11 Temmuz 2012, 18:12

  ihsan :Nibiru’yu gördünüz hatta şuan 3 özel uydu ile takip ediyorsunuz ama saklamakta haklısınız.

  ??????????????

 4. kıyas
  30 Eylül 2012, 02:02

  güneşin arkasında ……….

 5. geranticus
  14 Kasım 2012, 15:11

  çalışın bırakın nibru çarparsa çarpsın yarım kalırsa hepimizin işleri yarım kalır

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: