Başlangıç > Bilim, Bilinmeyen > Suni Yöntemle Deprem Yaratılabilir mi? “Gizli Silah: Doğal Afet”

Suni Yöntemle Deprem Yaratılabilir mi? “Gizli Silah: Doğal Afet”

Bir gün cebinde bir cihaz olan bir adam New York’ta bulunan bir inşaata girdi. Cihazını çelik kirişlerden birine bağladı. Cihaz çalıştıktan sonra çelik yapı sallanmaya başladı. Bu cihazı çalıştıran adam Nicola Tesla’ydı.

Van’ın Erciş ilçesinde 23 Ekim’de meydana gelen ve 23 saniye süren deprem, 600’den fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Geriye, 4 binden fazla yaralı; 2 binden fazla yıkılmış bina ve evsiz halkımız kaldı. Depremin hemen ardından yapılan açıklamada Kandilli Rasathanesi kayıtları, depremin büyüklüğünü richter ölçeğine göre 6.6; ancak ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu ise 7.2 olarak duyurdu. Kandilli Rasathanesi’nden daha sonra yapılan açıklamada, depremin şiddetinin merkez üssünde 9 olduğu belirtildi ve depremin büyüklüğü 7.2 olarak düzeltildi. Van Depremi, Cumhuriyet tarihi boyunca Anadolu’da meydana gelen en büyük depremlerden biri olarak kayıtlara geçti.

Tahminlerin üstünde yardım gönüllüleri; göz yaşartacak oranda yardım paketleri ve gurur verici, bizlere yakışacak seferberlik de gözler önündeydi. Diğer yandan, Kızılay yetersiz çadır nedeniyle; hükümet koordinasyon eksikliği ve ilk etapta yurtdışı yardımlarını reddetmesiyle eleştirildi. 1999’da yaşanan depremden beri deprem vergisi adı altında fonlandığı iddia edilen 28 milyar liranın nereye harcandığı konusu gündemi epeyce meşgul etti. Her zaman olduğu gibi yazılıp çizilenler, hükümeti eleştirenler daha doğrusu günah keçisi arayanlar hiç eksik olmadı. Televizyonlarda çıkan “toprağın için için yanması”, “Van Gölü’nün homurdanıp fokurdaması” gibi haberler de oldukça dikkat çekiciydi.

Bütün bu olayların dışında, ben sizi, sosyal medya ve YouTube’da tartışılan bir konu hakkında bilgilendirmek istiyorum.

Bir gün cebinde bir cihaz olan bir adam New York’ta bulunan bir inşaata girdi. Cihazını çelik kirişlerden birine bağladı. Cihaz çalıştıktan sonra çelik yapı sallanmaya başladı. Sallantı öyle bir hal almıştı ki inşaat isçileri panik içinde en alt kata yığıldılar. Polis gelince adam cihazı cebine koydu ve kaçmaya başladı. Görgü tanıkları, sallantının biraz daha sürmüş olması halinde binanın çökeceğini söylüyorlardı. Bu cihazı çalıştıran adam Nicola Tesla’ydı.

Nicola Tesla, dünyanın katmanlarından biri olan iyonosferin, insanlığın yararına kullanabileceğini söyleyen ve bunu ispatlayan bir bilim insanıdır. İyonosfer, 19’uncu yüzyılda keşfedilmiştir. Dünyanın üzerinde bulunan üçüncü sıra katmandır ve Nicola Tesla’yı ilgilendiren en önemli özelliği, elektrik enerjisinin; radyo, ses ve elektromanyetik dalgaların kablosuz olarak çok uzak bir noktadan diğer noktaya taşımasını sağlamaktadır.

Nicola Tesla’nın çalışmalarına göre elektromanyetik dalgalar ile enerji transferi mümkün. Aynı zamanda bu dalgaların depremler yaratabileceği, iklimleri değiştirebileceği, kutupları eritebileceği veya yerinden oynatabileceği, ozon tabakası ile oynayabileceği, okyanus dalgalarını kontrol edebileceği, dünyanın enerji alanları ile oynayarak insan beynini kontrol altına alabileceği ve radyasyon yaymayan termonükleer patlama oluşturabileceği iddia ediliyor. Olağanüstü gökyüzü renk değişimleri, toplu kuş ve balık ölümleri, bu teknolojinin kullanıldığını kanıtlayan bulgular arasında gösteriliyor. Günümüzde birçok büyük doğa olayı, birilerinin bu deneyler üzerinde çalıştığını; çeşitli denemeler yaptıklarını düşündürüyor.

İddiaya göre, Nicola Tesla’nın buluşunu geliştirip büyüten Amerika, HAARP adını verdiği bu teknolojiyi Alaska’da insanların kolaylıkla gidip bulamayacağı bir araziye kurmuş. HAARP, yani Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı, ABD Ordusu, ABD Donanması ve Alaska Üniversitesi tarafından ortak yürütülen İyonosfer’in özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere Alaska’da sürdürülen çalışmadır.

ABD Savunma Bakanı genel sekreteri William Cohen, 28 Nisan 1997 tarihinde, Georgia Üniversitesi’nde “Terörizm, Kitle İmha Silahları, Kitlesel İmha ve ABD Stratejisi” üzerine yaptığı konuşmada şöyle söylemiştir: “Bazılarının, elektromanyetik dalgalar yolu ile iklimleri değiştirme, depremler yaratabilme, volkanları harekete geçirebilme yeteneğine sahip silahlar geliştirdiğini biliyoruz”.

Ben burada son günlerde sosyal medyayı oldukça meşgul eden bazı iddialara değinmek istedim. Ülkemizde yaşanan Van depremi doğal bir afet mi?  Gerçekten suni yöntemlerle depremler yaratılabilir mi?

Van’da meydana gelen 7.2’lik depremde çok sayıda insan yaşamını yitirirken, felaketle ilgili sosyal paylaşım sitelerinde dolaşan video izlenme rekoru kırıyor:

Yazar: Tuğçe KARARSLAN

Kaynak: http://indigodergisi.com/74/tk.htm

________________________________________________________________________________

Konuyla ilgili diğer bir makale için tıklayınız:

Kara Bilim ‘Haarp’ ve Nicola Tesla

https://insanveevren.files.wordpress.com/2011/10/evren-ve-insan-gif24.gif?w=600

Reklamlar
Kategoriler:Bilim, Bilinmeyen
 1. Astroid
  05 Mayıs 2012, 15:41

  Öncelikle Esselamün aleyküm.
  Sizleri bu konuları ortaya sermekle çok güzel vede insanlığı 1-)yahudi YARATIKLARININ,2-)abd YARATIKLARININ DÜNYA ve Kainat Canlıları Üzerinde EGEMENLİK kurma ve KÖLELEŞTİRME Kendilerine Çalıştırma,Kendilerini İNSANLIĞIN vede KAİNATIN Efendisi olarak görme ŞEYTANİ planlarından İnsanları Haberdar ettiğiniz için ve edeceğiniz için ALLAH Razı olsun O İnsanlık dışı YARATIK^ların Bu Tür ŞEYTANİ Planlarını ortaya çıkarmamızBizleri,Sizlerin Bir insanlık borcudur.
  Aslında bu konularda yazacağım çok şey var İnşaallah ileride!
  Bu Tür yayınlarınızın devamını Bekliyoruz Artık ( Bir Hortumun,Kasırganın,Yanardağ Patlamalarının,DEPREMLERİN,Tusunamilerin,
  Çok Anormal Sıcakların,Soğukların,Sel Felaketlerinin Normal olmadığını
  abd+yahudi YARATIKLARININ Apaçık SALDIRILARI olduğunu Tüm İSLAM Alemine ve İnsanlığa duyurmamız Vicdan borcumuzdur,Çünkü KAFİRLER aftık bilinen Silahlarla Değil Bilgi ve teknolojiyi kullanarak Doğa Silahlarıyla Saldırıyorlar Bu durumda Aslında bizimde Aynı silahlarla Karşılık vermemiz gerekir Amma başımıza geçirdikleri UYDU Yönetici ve İdarecilerimiz Sayesinde Ellerimizi Bağlıyorlar Neyse Şimdilik ALLAHA Emanet olun …

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: