Başlangıç > Bilinmeyen, Mu ve Atlantis > Mu Efsanesi, Bölüm 1: MU Kıtası ve James Churchward

Mu Efsanesi, Bölüm 1: MU Kıtası ve James Churchward

Anıları hafıza ve kayıtlardan silinmiş olan pek çok geçmişe ait olay ve onların öğeleri, her defasında saklı yerlerinde onlarla ilgili asıl görevli sahiplerini beklemektedirler. Sonunda o kişi veya kişiler o husus üzerine yaptıkları araştırma ve incelemelerinin esasını teşkil edecek olan asıl yapı taşını yani o saklı duran şeyi bulmaktadırlar.

Eski dillerin çözümleri böyle olmuştur. Eski yerleşim bölgelerinin bulunuşları böyle olmuştur. Eski yitik sanılan birçok unsur böyle bulunmuştur.
İşte James Churchward da  MU kıtasını böyle  bir misyonu sahibi olarak benzeri stilde tüm dünya kamuoyuna duyurmuş olan önder bir araştırmacıdır.

James Churchward Üzerine Bazı Görüşler

Geçmişte Pasifik Okyanusunda yer alan MU kıtası ve günümüz uygarlığından pek çok alanda ileri aşamalara ulaştığı söylenen MU uygarlığı konusunda en yetkili kişi olarak tanınan ve bu konuda ilk defa kapsamlı araştırmalar yapan kişi İngiliz Albayı James Churchward’ dır. İtalyan araştırmacı Peter Colosimo, Not Of This World adlı kitabında bu konuda şöyle bir açıklama yapmaktadır:

“Pasifikte büyük bir kıtanın varlığına ilişkin efsanelere dünyanın pek çok yerinde rastlanır ve bunlar hiç kuşkusuz İngiliz Subayının anlattıklarından çok daha eskidir. Ancak pek çok bilim adamının bu konuda yazılmış kanıtların en geçerlisi saydığı ipuçlarını ilk bulan Churchward olmuştur.”

Eric-Craig Umland’ ın “Eskilerin Esrarı” Mystery Of The Ancient adlı kitabunda ise Chuchward için şöyle denilmektedir:
“Yakın zamanlarda  MU üzerine en önde gelen yetkili olarak James Churchward’ a rastlıyoruz. Churchward layık oldukları ilgiyi ancak şimdi görebilen bir kitapları dizisi hazırlayarak sadece MU ile değil, Batık Kıta Atlantis ile de ilgili elimizde mevcut tüm bilgi kapsamının bir özetini verdi. Gerçekte, her iki kıtanın da bir zamanlar var olduğunu ve uygarlıkları aracılığıyla birbirlerine bağlı olduklarını fark eden ilk kişinin Churchward olduğu görülüyor.”

Albay Churchward’ ın MU Uygarlığının Belgelerini İlk Keşfedişi

Albay Churchward uzun bir süre Hindistan’daki İngiliz ordusunda hizmet görmüş, 1883’ te Batı Tibet’te bulunmuştur. Burada görevli bulunduğu sırada bir tapınağa konuk olan churchward, kendisinin Mu hakkında ilk esaslı bilgisini bu tapınağın eski arşivlerinden edindiğini söyler. Bu tapınağın mahzeninde rastladığını söylediği tabletler, MU kutsal metinlerinden kopya edilmiş ve harfleri çeşitli şekiller, sembollerden oluşan çok eski bir ölü dilde, Naga dilinde yazılmışlardı. Bu dili biler tapınağın başrahibinin (Rishi) üstadlığı altında iki yıl boyunca bu dili öğrenerek tabletleri çözdü. Churchward’ a göre en az 15.000 yıl önce yazılmış olup Hindistan’a Naakaller (MU bilim rahipleri) tarafından getirilen bu tabletler, MU ve MU dini hakkında esaslı bilgiler içermekteydi.

Churchward daha sonra Tibet’ten ayrılarak yitik MU uygarlığını ortaya çıkarmak amacıyla 50 yıl sürecek olan araştırma gezilerine başladı. Carolin adalarında, Güney Pasifik’in bütün takımadalarına, Orta Asya’ya, Birmanya’ya, Mısır’a, Sibirya’ya, Avusturalya’ya, yeniden Polenezya’ya, A.B.D.’ne ve Orta Amerika’ya giderek MU’nun varlığına ilişkin ilginç veriler topladı.

W.Niven’in Meksika’da Bulduğu, Mu’nun Bir Kolonisine Ait Olup Mu’yu Anlatan Tabletler

Bu arada Amerikalı jeolog William Niven’in 1921–1923 yılları arasında Meksika’da açığa çıkardığı 2600’ü akın tablet, MU hakkında bir diğer esaslı bilgi kaynağıdır ve MU’nun varlığına ilişkin en geçerli kanıtlardan sayılmaktadır. Tabletler 1924 te Carnegie Enstitüsünden Dr. Morley tarafından incelenmiştir. Dr. Morley incelemeleri sonucu gerçek tabletler olduklarını ve tabletlerin şimdiye dek bilinen hiçbir uygarlığa ait olmadığını, tümüyle tanınmayan bir uygarlığın ürünü olduklarını kesinlikle söylemiştir.

Resim 1

Jeolog Dr. W.Niwen’in Meksika’da bulduğu 2600’ü aşkın tabletlerden bir kaçı, Mexico müzesinde bulunmaktadırlar.

P. Colosimo, W. Niven’in keşfinden sonraki gelişmeleri bize şöyle aktarıyor:
“ Churchward, Amerikalı jeolog William Niven’in Meksika’da gün ışığına çıkarmış olduğu önemli izlerin varlığını haber aldı; Niven bu garip izleri kendi hesabına inceledi ve Churchward’ı tanımadığı halde, aynı sonuçlara vardı. Bundan sonra eski İngiliz subayı ile Amerikalı, birlikte 2600ü aşkın tableti incelediler. Ve bilinmedik geçmişinde, Pasifik sularına gömülmüş gizemli kıtaya ön planda bir yer vermekte tamamen görüş birliğine vardırlar.”

Churchward, Hindistan’daki tabletlerde gördüğü sembollere biraz farklı olarak Niven’in tabletlerinde de rastlamıştı. Hindistan’da bir başrahipten öğrenmiş olduğu dil sayesinde bu tabletleri ( Nivenin bulduğu tabletleri) çözmeyi başardı. Böylece Hindistan’daki tabletlerden edindiği MU hakkındaki bilginin eksik taraflarını bu tabletlerden tamamladı.

Churchward’ın MUya ilişkin beş eseri mevcuttur. Bunlardan “MU’nun Çocukları” (The Children Of Mu) adlı eseri 1931 ‘de, “MU’nun Kutsal Sembolleri” ( The Sacred Symbols) adlı eseri ise 1933’te yayınlanmıştır.

Atatürk MU konusuyla ilgilenmiş ve New York’tan getirilen Churchward’ın eserlerini bölümlere ayırtarak resmi ve özel kurumların altmış kadar çevirmenine kısa bir sürede tercüme ettirmiştir. Ancak bunlar henüz basılmamışlardır.

Kaynak

Reklamlar
Kategoriler:Bilinmeyen, Mu ve Atlantis
 1. Saklı Site
  06 Haziran 2011, 02:41

  Mu kıtasının J. Churchward’ın uydurduğu bir efsane olduğu, W. Niven’in tercümelerinin baştan sona yanlış olduğu artık okultistler tarafından bile kabul edilmekte. Naakaller nasıl bir yazıtsa Churchward dışında kimse bilmemekte ve hiç bir dini ve tarihi metinde geçmemektedir. Gene de konuyu özetleyen güzel bir yazı olmuş. Emeğine sağlık.

  (Not: Peter Kolosimo ismini yalnış yazmışsın.Eric-Craig Umland Eric ve Craig Umland olmalıydı. Tek kişi gibi olmuş)

  • altafini
   12 Nisan 2012, 01:11

   Arkadaşım ben bu yazarın çok kitabını okudum.Bu adam yalan yazmıyor,çünkü mayalarla ilgili her hangi bir araştırma yaptınsa su saplantıdan kurtulursun…..lütfen boş konuşmıyalım.

   • Saklı Site
    27 Eylül 2012, 22:40

    Keşke bu yazarın 1925 ila 1936 yılları arasında yazdığı kitapları okuyup orada saplanıp kalmasaydın. Benim gibi birine kitap okumayı tavsiye edeceğine, aradan geçen 70 yılda yazılan kitaplardan da en az birini okusaydın. Bu kitapların yazıldığı tarihte henüz Maya yazısı tam olarak okunamıyordu. W. Niven’in tercümeleri baştan sona yanlış olduğu biliniyor diyorum “boş konuşma” diyorsun. Lütfen bana Meso-amerika konusunda uzman olsun olmasın bu yazıtların doğru olduğunu kabul eden 1 tek araştırmacı ismi yazar mısın? Elinin altında internet var. Hadi bakalım. En az senin kadar cahil bir başka okumuş var mı merak ediyorum.
    “Cahillerle yaptığım her tartışmayı kaybettim” Mevlana.

  • sanane
   01 Kasım 2012, 08:47

   ben sizler gibi uzun araştırmalar yapmadım.ama.şunu çok merak ediyorum.tüm dünyanın kabul ettiği milletlerin tarihi efsanelerinde nasıl oluyorda,hepsibirden gökten ateş yağdığını,haftalarda süren ”felaket” olarak adlandırılabilicek bir yağmur fırtınasından bahsediliyor?

 2. Saklı Site
  06 Haziran 2011, 02:43

  Bu arada ben de yanlış kelimesini yanlış yazmışım.:)

 3. atay
  04 Mayıs 2012, 15:29

  arkadaşlar merhaba.. saklı site adındaki arkadaş sanırım karşıt görüşte bikaç kitap okumuş. bende okudum birkaç kitap. Aynı holografik evren konusunda oldugu gibi bu konu da ilgimi çekti ve ben araştırdım. bak saklı site arkadaşım. dünya da oturmuş sistemler (din, millet anlayışı, kapitalizm, emperyalizm) gibi. ve bunlardan dünyada yaşayan insanların %70i nemalanmaktadır. tabiki karşıt fikir ortaya atacaklarına kuşku kalmaz. bu ortaya atılan fikirleri bazen inanılmaz derecede saygıdeger bilim adamları bile olabilir. insanın ikirciliğe düşmemesi içten bile degil. tabiki araştırıp dogrulugunu irdelemen mantıklı ama bunu at gözlüğüyle yapma. o dili o adamdan başkası nasıl olurda bilmez gibi bi sacmalıga da düşme. yazı da tibette bir rahipten ögrendigi konusunda bi bilgi var. bunu hiçe sayıp eleştiri yapamazsın. makale güzel derlenmiş. ve kanıtlar carpıcılıgıyla gözler önüne serilmiş. emeğinize saglık.

  • Saklı Site
   27 Eylül 2012, 22:53

   Atay kardeşim.
   Hakkımda yazdıkların kısmen doğru. Karşıt görüşte bir kaç kitap değil, bu konu ile ilgili bir kaç yüz kitap okudum(Abartı değildir). Bu açıklamam sadece 3-4 kitap okuduğunu anladığım seni daha mı haklı kılar bilmiyorum.

   “yazı da tibette bir rahipten ögrendigi konusunda bi bilgi var” diyorsun. Ben sana bu bilginin kaynağını söyleyeyim. J. Churchward’ın bizzat kendisi. Onun bu iddiasına inanıyorsan bauan da inan: Aynı rahibi ben de gördüm: “- Ben öyle bir şey söylemedim. Kendi k.çından uydurdu” dedi(Abartıdır). Buna inanaıp inanmamayı da sana bırakıyorum. Mevlana’nın sözü senin için de geçerli…

   • Alelade
    05 Kasım 2012, 17:55

    Bizzat K.Ataturk Tarafından Arastirilan Bi Konu Olduğunu Biliyorum. Gecmis Asırlarda Çok Büyük Doga Olayları Olmuştur. Nitekim Kuran’ı Kerim’de Gecen Ad Kavmi O İnsanların Boyları 30-40 Metre Olduklarını Yazar ve CENABİ Allah’a Olan Büyüklüklerinden Dolayı Helak Edilmislerdir. Şimdiki Zamanda da Bu İnsanlarin Varlıkları Arkeologlar Tarafından Kazilarla Bizzat Kanitlanmistir. Ben Mu Kıtasına İnaniyorum, İnanip ve İnanmamakla Siz Mukellefsiniz Daha İnsan Oğlunun Bilmediği Çok Felaketler Olmadıgı Ne Malum ? Eğer Birde Şimdiki Zamanda Avrupa’nın Bilgileriyle Konuşuyorsanız Boş Konuştuğunuzu Düşünürüm Özür dileyerek.

 4. bahar bahar
  17 Ekim 2012, 12:09

  “saklı site” derken?.. eğer okuduğunuz birkaç yüz kitap içinde sinan meydan’ın kitabı yoksa; neden yok? okuduğunuz kitaplardan kaçının yazarı AVRUPA menşeili DEĞİL? soruları neden mi sordum?: BKZ Sinan MEYDAN “ATATÜRK ve KAYIP KITA MU”… ayrıca; tarih bilgisi edinme ve değerlendirme şartı sadece MU üzerine “yüzlerce” kitap okumak olmasa gerek…

 5. erman_nalbant85@hotmail.com
  23 Ekim 2012, 20:14

  alooo siz ne kullaniyorsunuz ya boyle… gel kocum sakli site gel ne olursan ol sende gell :))

 6. Saklı Site
  29 Ocak 2013, 19:14

  Bahadır Bahadır kardeşim
  Sinan Meydan’ın kitaplarını da okudum. Şimdi sen Haydar Dümeni niye okumadın diye soracaksın? Kitabıları eğer okumuş olsaydın(ya da anlamış olsaydın) Sinan Meydan’ın, Mu Kıtası vardır tezini savunmak yerine Atatürk’ün bu konuya olan ilgisini, yaptığı ve yaptırdığı çalışmaları anlattığını biliyor olman lazımdı. İkisi farklı şeyler. Okuduğun kitabın kaçı yabancı menşeili diye soruyorsun. Ben de sana bu konularla ilgili yazılan türkçe kitapların bir elin beş parmağını geçmeyeceğini söyleyeyim. Senin zannettiğin gibi bu alanda yazılmış yüzlerce kitap yok ve türkçe kitapların içeriğinin büyük bir kısmı (maalesef) yabancı kaynaklı. Ben Türk halkının tarih içerisinde çok önemli bir rol oynadığına inanıyorum, ama MU teorisi tamamıyle yanlış bir teoridir. Churchward diye bir maceraperestin hayalinden başka bir şey değildir. Mu konusu okultizmle sıkı sıkıya bağı olan insanların bile gündeminden yıllarca önce çıkmış, bir konudur.

  • mu
   31 Mayıs 2013, 01:13

   okuduğun kitaplardan hem bu görüşe ait hem de senin düşündüğün şekilde karşıt görüşte kitap isimleri verir misin

 7. 09 Mart 2013, 10:33

  MU Türklerin bulduğu bir kıta olarak da geçiyor…Keşke şu anda orda yaşıyorr olsadıkkk 🙂

 8. Gülay Kurt Pehlivan
  10 Mayıs 2013, 14:10

  Bugün James Churcword’ın torunu Jack Churcword Amerika’da dedesinin izinden giderek “Mu” yu aramaya devam etmektedir.Torun Churchword Amerika’da “Atatürk ve Kayıp Kıta Mu” konusunda bir de makale yazmıştır.Peki Türk Bilim İnsanları Atatürk’ün açtığı yolda ne kadar ilerleyebildiler?

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: