Başlangıç > Bilim, Teknoloji > 1 NPB = 5 Mega Şehir

1 NPB = 5 Mega Şehir

Geçtiğimiz Nisan ayında fırlatılan NPB geleceğimiz için önemli bir adım attı . Kendi enerjisini Güneş’den karşılıyan bu araç diğer NPB araçları için büyük umut oldu . Aracın içinde yer alan KarbonNano Bataryalara depolanan Enerji tüm bilim adamları hayrete düşürdü . 24 saat içinde depolanan enerji 5 Mega şehrin 1 yıllık ihtiyacını karşılamakta .

Dünya’mızın sahip olduğu atmosfer nedeniyle Güneş’den gelen enerjinin sadece %5’inden yararlanabilmekteyiz .
NPB2 VE NPB 3 ‘ün fırlatılmasından önce NPB aracında depolanan enerjiyi X-Ray ışınlarıyla Dünya’daki istasyona aktarılması bekleniyor .

Gelecek
2015 yılına kadar yörüngeye 10 adet NPB aracı yollanması planlanıyor .Amerika , Kanada ve Rusya bu araçlardan enerji elde etmek için gerekli çalışmalara başladı . Türkiye ise Uranyum destekli Nükleer Santrallerin kurulumuna devam edilip , işletimin sürdüleceği belirtilmekte . Amerika , Kanada ve Rusya ‘nın bu yenilik sayesinde enerji faturalarının %85 düşüşe geçmesi bekleniyor .

 

Reklamlar
Kategoriler:Bilim, Teknoloji
 1. a_iverson
  13 Ekim 2011, 23:12

  Adamlar uzaya gönderdiği araçtan enerji sağlamaya çalışıyor, biz halen dışarıdan alıyoruz enerjiyi. Yaptığımız hiçbir şey yok. Biz halen türbandı, okullarda 1 metre mesafeydi falan filanla uğraşaduralım.

 2. Semih
  22 Ekim 2012, 13:55

  bizimkiler hala türbanla, alevi sunni , kürt türk sorunlarıyla ve en önemlisi doğamız zarar görmesin diye uğraşalım. Kimse bilmiyorki amacın Türkiye’yi geride bırakmak olduğunu kaz gelicek yerden tavuk esirgenmez diye bir söz vardır bir şeylerden ödün vereceksinki daha iyisini alalım ama yok herkez siyaset yapma derdine düşmüş başkan ne söylerse doğru bizde ona uyalım derdindeler

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: