Başlangıç > Bilinmeyen > Komplo Teorileri: NSA’nın Türkiye’de 2 Gizli Üssü Var !

Komplo Teorileri: NSA’nın Türkiye’de 2 Gizli Üssü Var !

ABD’nin süper gizli servisi NSA’nın dinleme faaliyetlerini Hürriyet’e anlatan eski ajan Wayne Madsen’e göre Türkiye’de halen iki dinleme istayonu var. Hürriyet Washington muhabiri Kasım Cindemir’in görüştüğü Madsen müthiş itiraflarda bulunuyor. 4.6.2001 tarihli sıradışı görüşme aşağıda.

ABD’nin süper gizli servisi NSA’nın dinleme faaliyetlerini Hürriyet’e anlatan eski ajan Wayne Madsen’e göre Türkiye’de halen iki dinleme istayonu var. İşte NSA’nın dinledikleri:

• Apo çok geveze ve aptaldı. Cepten konuşmadan edemezdi. Rusya’da Korfu’da her yerde dinledik.

• Dudayev’i Refah’ın verdiği uydu telefondan dinledik. Koordinatları Ruslara verdik. Onlar da öldürdü.

• Carlos, Sudan’da sarhoşken Şam’daki arkadaşlarıyla konuşuyordu. Yerini Fransızlara bildirip yakalattık.

• Diana, kara mayınlarına karşı mücadele ettiği için, Rahibe Teresa da kürtaj karşıtı olduğu için dinleniyordu.

ABD istihbarat servislerinin ‘süper gizlisi’ olarak bilinen NSA’da çalışmış bir ajan, tüm dünyayı dinleyen ‘‘dev’’ telekulağın öyküsünü İnsanların özel yaşamının dinlenmesine karşı olduğu için şimdi muhalif olan Madsen, NSA’nın (National Security Agency) halen Türkiye’de dinleme istasyonları bulunduğunu söyledi. Madsen, bu iki üsten, İran, Irak, Kafkaslar ve Rusya’nın iç bölgelerinin izlendiğini, radar imajları, radyo sinyalleri ve telemetri gibi faaliyetlerin yürütüldüğünü kaydetti. Ajan Madsen, Türkiye’de daha çok NSA üssünün bulunduğunu, ancak sayının ikiye indirildiğini ve diğerlerinin Türkler’e devredildiğini belirtti.

Wayne Madsen, ‘Yunanistan’daki tüm NSA tesisleri kapatıldı ve onlara güvenmediğimiz için de hiçbirini devretmedik, hepsine kilit vuruldu’ dedi. Madsen, NSA’nın KKTC’de bile halen bir tesisi bulunduğunu söyledi ve ‘1974’den sonra bir anlaşma yapıldı. Buradan Ortadoğu izleniyor, Türkler ile birlikte çalışıyoruz’ diye konuştu.

Apo çok geveze

Özel ajan olarak takdir belgesi bulunan Wayne Madsen, Abdullah Öcalan’ın ‘çok geveze ve aptal’ olduğu için kendisini ele verdiğini, PKK’nın başının, Suriye’den çıktıktan sonra Kenya’da yakalanıncaya kadar NSA tarafından izlendiğini söyledi.

Madsen, ‘Öcalan, çok geveze biri, cep telefonundan konuşmadan edemezdi ve biz de nerede olduğunu hemen belirlerdik. Rusya’dan başlayarak, Korfu Adası dahil her noktada dinledik. Öcalan’ın izlenmesinde İsrail’in de katkısı oldu. Öcalan, çok aptalca davrandı. Dinleneceğini bilmesi gerekirdi’ dedi.

Dudayev’in yerini biz bildirdik

Madsen, Çeçen lider Cahar Dudayev’in nerede olduğunu da NSA’nın tespit ettiğini söyledi ve hatta bulunduğu yerin koordinatlarının ABD tarafından Moskova’ya verildiğini söyledi. Madsen, Dudayev’in öldürülmesinde NSA’nın üstlendiği rolü şöyle anlattı: ‘Dudayev Refah Partisi’nin verdiği uydu telefonu kullanıyordu. NSA yerini ve koordinatlarını belirledi ve Başkan Clinton’a bildirdi. Bill Clinton, Moskova’da idi. Boris Yeltsin’in yeniden seçilmesini istiyordu. Çeçen lider Cahar Dudayev’in yerini ve koordinatlarını Yeltsin’e bildirdi. Ruslar, Dudayev’i hemen öldürdü. Boris Yeltsin de Clinton da yeniden seçildi. Aslında, Başkan Clinton’ın yaptığı yasalara aykırıdır.’

Çakal’ı yakalattık

Madsen, ‘Çakal’ lakaplı terörist Carlos’un da NSA tarafından bulunduğunu söyledi. Carlos, Sudan’da sarhoş iken Şam’daki arkadaşlarıyla konuşuyordu. NSA, Sudan’ın başkenti Hartum’da olduğunu Fransızlar’a bildirdi ve Carlos bir operasyonla yakalandı.

Wayne Madsen, NSA’nın, ABD ulusal çıkarları için gerekli görülmesi halinde ‘herşeyi ve herkesi’ dinleyebileceğini ifade etti. Bu çerçevede, NSA’nın telekulaklarının, Prenses Diana ve Rahibe Teresa’yı bile dinlediğini söyleyen Madsen, ‘Öyle gerekiyordu’ dedi. Wayne Madsen, Prenses Diana’nın mayınlara karşı savaş açmasının ABD politikasına ters düştüğünü ifade etti. Benzer şekilde Rahibe Teresa’nın kürtaj ile ilgili görüşleri de ABD’nin hoşuna gitmiyordu. Wayne Madsen, Greenpeace ve Uluslararası Af Örgütü gibi kuruluşların NSA tarafından sürekli dinlendiğini de kaydetti.

66 ayrı dilde dinleme faaliyeti

Geçenlerde yayınlanan ‘Body of Secrets’ kitabıyla gündeme gelen NSA’nın (National Security Agency) sadece Maryland Eyaleti’ndeki merkezinde 22 bin personel çalışıyor ve toplam çalışanların sayısı 50 bini buluyor.

Eski ajan Wayne Madsen, ham bilgileri değerlendiren bir analist olarak ABD Donanması, Dışişleri Bakanlığı, FBI ve NSA’da yıllarca hizmet verdiğini söyledi. Madsen, NSA’nın tüm dünyadaki, telefon, faks, cep telefonu, e-mail, uydu telefonu konuşmalarını ve yazışmaları çözebilen SIGNET adında ileri teknoloji ürünü bir ağ kurduğunu belirtti. Wayne Madsen’e göre SIGNET, Avrupa’nın tartıştığı Echelon’dan çok büyük ve çok kapsamlı. Echelon ile sadece İntelsat gibi ticari sistemlerin haberleşmesi alınabiliyor. SIGNET, istenilen herkes ve herşeyi izliyor. dedi.

Madsen, NSA’nın Türkçe dahil 66 yabancı dili ve hatta aynı dilin farklı şivelerini bile rahatlıkla dinlediğini söyledi. NSA’nın Ft. Meade’deki merkezine ‘kripto şehri’ denildiğini belirten Madsen, kurumun başına hep ‘üç yıldızlı bir general’ atandığını söyledi.

_________________________


Kategoriler:Bilinmeyen
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: